Uczniowie z Bachowic pamietają... PDF Drukuj Email
Piątek, 10. Kwiecień 2009 00:00
      Jan Paweł II to niewątpliwie największy autorytet dzisiejszego świata.  Odszedł już do domu Ojca, ale pozostawił nam wielkie dziedzictwo: przykład swojego życia, dokumenty, kazania i dzieła literackie. Trzeba nam wciąż na nowo sięgać do jego spuścizny i zamieniać słowa w czyn. W ten sposób możemy podziękować Bogu za dar Papieża Polaka i czynić świat lepszym.

      Dnia 2 kwietnia 2009 roku, w IV rocznicę śmierci największego z polskich synów, uczniowie ZSP w Bachowicach przedstawili w kościele parafialnym akademię słowno – muzyczną pt. „Jan Paweł II – następca św. Piotra”.  W czasie tej refleksji wykorzystano fragmenty życiorysu Karola Wojtyły oraz jego poezję . Uczniowie przypomnieli w jakich okolicznościach dojrzewało w Karolu powołanie do kapłaństwa, jakim był człowiekiem, co było dla niego najważniejsze, a także  przesłanie jego pontyfikatu : „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.  Zwrócono uwagę na podobieństwa pomiędzy św. Piotrem a jego 264 następcą. Szczególnie bliskie są słowa Pana Jezusa skierowane do Szymona Piotra: „Gdy byłeś młodszy opasywałeś się sam i chodziłeś , gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz (…) inny cię opasze i poprowadzi dokąd nie chcesz.” Cierpiący papież, gdy tracił fizyczne siły coraz pełniej rozumiał prawdę tych słów. Ale właśnie w tej komunii z cierpiącym Chrystusem z nową mocą głosił Ewangelię.

       Akademia zakończyła się pieśnią:

 „Zostawiłeś w smutku nas, lecz jaśnieje już Twój blask,
bo silniejszy jest Chrystus Pan niż śmierć,
w swych ramionach tuli Cię.
Pokazałeś nam, że sens nawet w bólu wielkim jest
gdy miłujesz Go, jeśli ufasz to nie zawiedziesz nigdy się… na wieki.”