Apel z okazji 3 Maja PDF Drukuj Email
Sobota, 12. Maj 2012 19:50

     Dnia 29.04.2012r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów klasy IV i V pod opieką p. Beaty Nowak i p. Lucyny Dzidek.

     Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania hymnu przez wszystkich uczestników apelu. Następnie uczniowie recytowali współczesny wiersz o ojczyźnie, a Kamil Przystał zaprezentował swoje wspaniałe umiejętności wokalne śpiewając piosenkę pt. ,,Sen o Warszawie”.
Z kolei narratorzy , w krótkim opowiadaniu zarysowali tło historyczne, na którym rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski, jakim było uchwalenie konstytucji, pierwszej demokratycznej w Europie i drugiej na świecie.
Ciekawą formą przybliżenia widzom sensu obchodów tego święta była scenka, w której uczniowie wcielili się w rolę szlachty XVIII -wiecznej. Na uwagę zasługiwały ich stroje, zgodne z ówczesnymi zwyczajami. Uczniowie kl. IV i V uczcili to święto śpiewając piosenki pt. „Majowa jutrzenka”, "Polonez 3 Maja".
Na zakończenie recytator przypomniał historię obchodzenia tego święta narodowego w Polsce, a w tle rozbrzmiewał polonez Ogińskiego pt. “Pożegnanie Ojczyzny”.


                                                                                              Opracowała Beata Nowak