I Ty możesz zostać ratownikiem 2012 PDF Drukuj Email
Piątek, 13. Kwiecień 2012 04:22

W dniu 21.03.2012r.odbył się międzyszkolny turniej pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół gimnazjalnych. W turnieju „I Ty możesz zostać ratownikiem 2012 ”wzięły udział czteroosobowe drużyny z dziesięciu szkół, z następujących gmin:Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów, Spytkowice.

Nasza szkoła także wzięła udział w tym turnieju .Dzielnie reprezentowały nas:Kinga Sitek, Anna,Wójtowicz, Małgorzata Jodłowska, Julia Przejczowska. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w gminie i trzecie w rejonie , a tym samym zakwalifikowały się do finału powiatowego ,który odbędzie się 29.05.2012r. w Przybradzu.

Turniej polegał na sprawdzeniu wiadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz praktyczne umiejętności dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności krwotoków z nosa ,urazach kończyn,powiadamiania służb ratowniczych oraz oceny stanu poszkodowanego,znajomości środków opatrunkowych i technik zabiegów resuscytacyjnych u dzieci i dorosłych.
Nasze reprezentantki wykazały się rozległą wiedzą i dużymi umiejętnościami praktycznymi , a także kilkoma innowacjami,dzięki którym dostały się do powiatu. Ratowniczki otrzymały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Spytkowice.
 
Gratuluję i życzę powodzenia!
 

opiekun drużyny Beata Nowak