Konferencja w Nowym Targu PDF Drukuj Email
Piątek, 10. Luty 2012 14:35

6 lutego 2012r. o godzinie 6.45 wyjechaliśmy sprzed szkoły do Nowego Targu. Na miejscu byliśmy około 9.00. W Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej zostaliśmy przywitani przez organizatorów, czyli przedstawicieli Kuratorium – Delegatura w Nowym Targu. Po tym, kiedy się już przebraliśmy do występu, przy ciepłej herbacie, z animatorami imprezy, przećwiczyliśmy układ, który później mieliśmy pokazać innym.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy weszliśmy na piękną aulę Podhalańskiej Wyższej.  Konferencja rozpoczęła się punktualnie o 10.00 Hymnem Unii Europejskiej w wykonaniu chóru Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem. Jako pierwsza na audytorium weszła Pani Bożena Bryl – Dyrektor Delegatury Kuratorium w Nowym Targu, która przywitała wszystkich zebranych. Pani Dyrektor przedstawiła prezentację podsumowującą udział przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego w programie Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej  2011. Później swoje krótkie przemówienia  skierowali do zebranych: Pan prof. dr hab. Stanisław Hodorowicz – Rektor PPWSZ w Nowym Targu, Pan Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty, Poseł na Sejm RP Edward Siarka i Poseł na Sejm RP Andrzej Gut Mostowy.

Po wystąpieniach gości honorowych przyszedł czas na prezentacje uczestników programu. Na konferencję zostało zaproszonych pięć szkół – po jednej z każdej Delegatury. My wystąpiliśmy jako pierwsi, reprezentując Delegaturę w Wadowicach. Po nas swoje działania prezentowali: Prywatne Gimnazjum nr 1 w Krakowie (Kraków), Zespół Szkół nr 1 w Nowym Sączu (Delegatura Nowy Sącz), Zespół Szkół i Przedszkole w Złotej (Delegatura Tarnów) i Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu (Delegatura Nowy Targ).


Między występami szkół animatorzy – M. Sapera i T. Zieliński zapraszali zebranych do wspólnej zabawy. Tańczyli wszyscy – rektor, posłowie, kurator, uczniowie, nauczyciele i organizatorzy. Aula Podhalańskiej Wyższej zapewne nie widziała jeszcze takiej roztańczonej konferencji.

W prezentacji naszych działań dotyczących Polskiej Prezydencji udział wzięli: Aleksandra Łopatecka  i Paweł Knapik – prowadzący;  Oliwia Miarka, Zuzanna Orlik, Karolina Placek i Aleksandra Przejczowska – taniec z szarfami; Olga Gołba i Szymon Świdergał, Dagmara Mielczarek, Anna Wójtowicz, Dominika Dębska, Paulina Ściera, Karolina Orkisz,  Kamil Górkowy – recytatorzy.


Występ przygotowały Panie Agnieszka Harmata i Kazimiera Łosiowska z pomocą Pani Haliny Wójtowicz.


Jeszcze długo będziemy wspominać nasz pobyt w Nowym Targu. Mamy nadzieję, że w przyszłości nie raz będziemy mogli pokazać to, na co nas stać, a inni usłyszą o Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach.   

Agnieszka Harmata