PO CO TO ZBIERANIE MONET? PDF Drukuj Email
czwartek, 30 stycznia 2020 17:48

     Kolekcjonowanie może być pasją zajmującą wolny czas. Zbierać można w zasadzie wszystko, ale są przedmioty, które rzeczywiście uważane są za typowo kolekcjonerskie, choć posiadają inne pierwotne zastosowanie. Do takich przedmiotów możemy zaliczyć monety. 13 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać bogaty zbiór numizmatyczny pana Michała Pasierbka. 

Pan Michał zaprezentował młodzieży piękną kolekcję banknotów i monet polskich, które wpisują się historię naszego kraju.  Najstarsze pieniądze w jego kolekcji pochodzą z czasów zaborów. Kolejne obejmują okres międzywojenny, okupację, czasy powojenne – PRL, kończąc na współczesności. W trakcie spotkania numizmatyk opowiedział młodzieży jak kolekcjonować monety. Okazało się, że kolekcjonowanie monet może być bardzo przyjemnym zajęciem. Zbierać monety, czy też banknoty może w zasadzie każdy, ponieważ nie wymaga to specjalnie wysokich umiejętności, jedynie podjęcia decyzji jakiego typu ma być nasza kolekcja. Pieniądze mogą być zbierane według określonego tematu: wybrany okres historyczny, kraj pochodzenia, wybrany nominał, czy monety tematyczne. Jednym słowem numizmatyka to pasja, którą systematycznie się rozwija.

 

{gallery}Wydarzenia/Monety_2020{/gallery}