SUKCESY SPORTOWE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BACHOWICACH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 stycznia 2020 20:03

     Dobiegło końca pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020, w którym uczniowie naszej szkoły odnieśli rekordową liczbę sukcesów sportowych.

     Najpierw można nas było zobaczyć na Powiatowych Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych klas 4-6, podczas których zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła 6 miejsce. Kolejnymi zawodami, w których braliśmy udział była Halowa Piłka Nożna, gdzie również po wygraniu dwóch wcześniejszych etapów, w Powiecie zagrała drużyna chłopców z klas 7-8, zajmując 3 miejsce oraz drużyna dziewcząt z klas 4-6 plasując się na drugim miejscu, o włos przegrywając w finale. Mniej więcej w tym samym czasie 40 uczniów z naszej szkoły brało udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, gdzie w kategorii chłopców U12 wywalczyliśmy 3 miejsce oraz kategorii dziewcząt U12 2 miejsce w Powiecie.
     Następnymi zawodami, w których braliśmy udział były zawody gminne z  piłki koszykowej, w których pierwsze miejsce oraz awans do dalszych etapów wywalczyły drużyny chłopców i dziewcząt z klas 4-6. Ostatnimi zawodami, w których byliśmy gospodarzami, były zawody gminne z piłki siatkowej, w których również zwycięstwo oraz awans do dalszych etapów wywalczyły drużyny chłopców i dziewcząt z klas 4-6 oraz drużyna chłopców z klas 7-8.  Kolejne etapy odbędą się zaraz po feriach zimowych, dlatego trzymamy kciuki i wierzymy, że jeszcze nieraz w tym roku szkolnym będzie o nas słychać, przynajmniej na szczeblu powiatowym.
     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                                  Grzegorz Dzidek

{gallery}Wydarzenia/sukcesy_sportowe_2019{/gallery}