„MISIE” POZDRAWIAJĄ „MISIE” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 22:26

W tym roku szkolnym grupa „Misiaczków” przystąpiła do wymiany pocztówkowej „Misie pozdrawiają misie”. Jest to propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji i polega na wymianie pocztówek między przedszkolami z całej Polski.

Wzięcie udziału w akcji związanej z wymianą widokówek z pozdrowieniami od maluchów z innych przedszkoli w Polsce,  to rewelacyjna zabawa dla najmłodszych. Dzieci w przedszkolach, które biorą udział w wymianie pocztówkowej ze zniecierpliwieniem czekają na każdą nową pocztówkę. Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt czy pozdrowień z wakacji, niestety została zastąpiona przez SMS-y i e-maile. Często kilkulatki spotykają się z możliwością przesyłania pocztówek dopiero w przedszkolu.

Dlaczego warto wziąć udział w tej zabawie? Po pierwsze dzieci poznają geografię Polski, po drugie uczą się jak wysyłać listy, a po trzecie uczą się otwartej postawy na świat. Dlatego nasze przedszkolaki z grupy „Misie” postanowiły dołączyć do tej zabawy. Pierwsze pocztówki już wysłały w świat, a te które już otrzymały znalazły swoje miejsce na przedszkolnej mapie Polski. 

Katarzyna Kozak

{gallery}Wydarzenia/2019_Misie_pozdrawiaja{/gallery}