WYCIECZKA DO LASU PDF Drukuj Email
środa, 30 października 2019 20:07

22 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu, gdzie odbyło się spotkanie z leśniczym. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Byliśmy ciekawi czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni.

Leśniczy – pan Bogdan Pabis – opowiedział dzieciom wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m.in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą. Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrody zbierały „skarby”, które Pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, żołędzie, kasztany. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Spotkanie z leśniczym uświadomiło dzieciom, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych zimowych dni.

Katarzyna Kozak

 

{gallery}Wydarzenia/2019_Wycieczka_do_lasu{/gallery}