Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Niedziela, 06. Październik 2019 17:16

     29 września w całej Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

     Z tej okazji 30 września uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie wysłuchali czytanych przez bibliotekarza fragmentów książek i opowiadań dla dzieci tj. „Mali bohaterowie” B. Gawryluk, „Ciekawe co będzie jutro?” R. Piątkowskiej, „Malutka Czarownica” O. Preussler,  „Pięciopsiaczki” W. Chotomskiej.

     Podczas spotkań, oprócz rozmów dotyczących treści książek, uczniowie wypowiadali się na temat korzyści płynących z czytania. Przypomnieli też zasady obchodzenia się z książką i odpowiedniego zachowania w bibliotece.

     Na zakończenie wszyscy otrzymali zadanie wykonania ilustracji do jednego z wysłuchanych opowiadań.

Elżbieta Marek