WIZYTA W SEJMIE PDF Drukuj Email
Środa, 18. Wrzesień 2019 19:03

11 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Gołby w Bachowicach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której główną atrakcją było zwiedzanie budynków Sejmu RP oraz uczestniczenie w posiedzeniu obrad sejmowych.

Wyjazd był nagrodą dla uczniów za zwycięstwo w  zawodach piłkarskich o Puchar Posła na Sejm RP Zbigniewa Biernata, które odbyły się 10 czerwca 2019 r. na Kompleksie Sportowym w Ryczowie. Podczas Turnieju Pan Poseł wraz z Wójtem Gminy panem Mariuszem Krystianem skutecznie dopingowali uczniów.

Atmosfera podczas wyjazdu do Warszawy była bardzo miła i przyjemna. Uczniowie mieli okazję poznać historię oraz ważne informacje dotyczące Sejmu RP. Zostali oficjalnie powitani podczas obrad przez Wicemarszałka Sejmu. Wraz z Panem Posłem Zbigniewem Biernatem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia oraz udali się na obiad do sejmowej restauracji.

Wyjazd do Warszawy z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczniów oraz opiekunów szkoły w Bachowicach.

Grzegorz Dzidek