ZAJĘCIA CZYTELNICZE W PRZEDSZKOLU Z OKAZJI TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 10. Czerwiec 2019 17:42

    5 czerwca 2019 roku naszą szkołę ponownie odwiedziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Wadowicach. Tym razem, z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom, przeprowadziły zajęcia czytelnicze w grupach przedszkolnych. 

    Dzieci młodsze – „Misie” i „Biedronki” wysłuchały fragmentów opowiadania „Pan Kuleczka”, podczas którego zostały zaprezentowane sylwety bohaterów, następnie uczestniczyły w zabawie ruchowej przy muzyce, a na koniec otrzymały zadanie wykonania postaci pana Kuleczki według szablonu.

     Natomiast dzieci z oddziałów „0” poznały postać Pippi i jej przyjaciół. Było głośne czytanie fragmentów książki, krótka prezentacja autorki książki i jej prac oraz Szwecji, wspólne wykonywanie postaci Pippi oraz zabawa, której celem był skarb ukryty w skrzyni.

        Po zakończonych zajęciach na wszystkie dzieci czekał słodki upominek.

     Można było zauważyć, że dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, chętnie słuchały, wypowiadały się i wykonywały różne zadania.

Elżbieta Marek