WYNIKI II EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "POTYCZKI HISTORYCZNE" PDF Drukuj Email
Wtorek, 04. Czerwiec 2019 03:57

     31 maja b.r. odbył się finał II Edycji Szkolnego Konkursu „Potyczki Historyczne”, adresowanego do uczniów klas piątych i szóstej, który trwał od października do maja. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy obejmujący znajomość literatury wskazanej w regulaminie.

     Wszystkie zadania konkursu zostały zrealizowane, nadszedł więc czas na podsumowanie całorocznej pracy uczniów. Punkty uzyskane przez uczestników z wykonanych zadań i testu zostały podliczone.

Za wszystkie zadania, łącznie z testem, można było uzyskać max 143 punkty.

Zgodnie z  regulaminem uczniowie mogli zdobyć wyższą ocenę spełniając określone warunki. Żadnemu z uczniów nie udało się uzyskać 70% sumy punktów wszystkich zadań, co było warunkiem do podniesienia oceny o 1 stopień.

Najsłabszym ogniwem okazał się test wiedzy, co może świadczyć o pobieżnym czytaniu lektur.

W związku z tym jury podjęło decyzję, mimo wszystko, o nagrodzeniu wysiłku i pracy, jaką uczestnicy konkursu włożyli w przygotowanie zadań. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I-III mają podwyższone oceny końcowe z historii o 1 stopień, natomiast pozostali o 0,5 stopnia.

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE – Radosław Smurzyński

II MIEJSCE – Martyna Dębska

III MIEJSCE – Łukasz Diprose

IV MIEJSCE – Stanisław Dębski

V MIEJSCE – Joanna Dębska

VI MIEJSCE – Olivier Wyrwont

 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH !!!

Organizatorzy konkursu: 

Elżbieta Marek, Janina Jezierska-Bobak