DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ PDF Drukuj Email
Środa, 08. Maj 2019 12:14

     Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszej gminie główne obchody tego święta odbyły się w Spytkowicach i zostały połączone z oddaniem do użytku budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego po generalnym remoncie, przebudowie i termomodernizacji.

    Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył ksiądz proboszcz Józef Piwowarski, a homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Jan Szczepaniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

   Po Eucharystii uformował się orszak, który przy akompaniamencie orkiestry dętej z Ryczowa przemaszerował do szkoły. W orszaku i dalszych uroczystościach uczestniczyli: zaproszeni goście, poczty sztandarowe, mieszkańcy gminy i delegacja z partnerskiej gminy Naours we Francji.

     Przed szkołą nastąpiło podniesienie flagi na maszt oraz odegranie Hymnu Państwowego. Uroczystego otwarcia budynku szkoły dokonali: Andrzej Pająk (senator RP), Barbara Nowak (małopolski Kurator Oświaty),  Mariusz Krystian (wójt gminy Spytkowice), Jerzy Piórowski (przewodniczący Rady Gminy Spytkowice), Maria Mróz (dyrektor ZSP w Spytkowicach), Helena Mamoń (sołtys Spytkowic) oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Odsłonięta została również tablica pamiątkowa z okazji zakończenia termomodernizacji szkoły.

      Po oficjalnych uroczystościach wszyscy przeszli do budynku hali sportowej, gdzie nastąpiła część artystyczna.

Tekst i fotografie: Joanna Dębska