DZIEŃ MARCHEWKI W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Piątek, 26. Kwiecień 2019 11:30

     W dniu 4 kwietnia 2019 r. wszystkie dzieci bardzo wesoło i kolorowo świętowały  ,,Dzień Marchewki”. Tego dnia przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci. 

     Jak przystało na dzień marchewkowy, nie obyło się bez prezentacji „solenizantki”- jej zalet  oraz sposobów wykorzystania. Były wierszyki, piosenki, tańce, zagadki, prace plastyczne oraz degustacja marchewki. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.