POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Piątek, 26. Kwiecień 2019 07:39

    21 marca 2019r. wszystkie przedszkolaki powitały  wiosnę. Starszaki - „Motylki”  i „Słoneczka” - przygotowały z tej okazji dla swoich młodszych kolegów i koleżanek krótkie przedstawienie. Wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu wiosennych bohaterów przybliżyły dzieciom oznaki nowej pory roku.

 Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna podsumowująca wiadomości o wiośnie, po której dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na ten temat. Dzięki sprzyjającej pogodzie przedszkolaki  z zielonym gaikiem wyruszyły na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Napotkane krokusy i przebiśniegi w przydrożnych ogrodach, krzewy rozkwitającej forsycji, zielona ozimina w polu i śpiewające ptaki przekonały wszystkich, że wiosna jest już wśród nas.