KONCRT W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II PDF Drukuj Email
Środa, 17. Kwiecień 2019 05:10

     W niedzielę 7 kwietna 2019 r. w Kościele Parafialnym w Bachowicach odbył się koncert W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II – za sprawą uczniów, nauczycieli, chóru parafialnego spotkały się wszystkie pokolenia mieszkańców, aby kolejny raz rozpamiętać się w życiu, nauce, dokonaniach naszego Wielkiego Rodaka.

      Biegnie czas, umykają chwile życia – dzisiejsza młodzież szkolna urodziła się już po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.        
    Na nas, dorosłych spoczywa obowiązek zachowania w pamięci najpiękniejszych chwil, w których był z nami Ojciec Święty i nauczyć dzisiejsze i przyszłe pokolenia – by byli wierni idei Polaka – Papieża, gdyż tak mało na tym świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba! Nią życie jak słońce się złoci, nią ziemia się zbliża do Boga. Podczas koncertu oczami wyobraźni przenieśliśmy się w czasy życia Ojca Świętego – od dzieciństwa po tragiczne wieści z Watykanu 2 kwietnia 2005 r.  Po raz któryś usłyszeliśmy jego nauki i nieustannie powtarzające słowa Nie lękajcie się.           
     Niezapomnianym wspólnym odśpiewaniem pieśni Abba Ojcze – trzymając się za ręce na znak jedności zakończył się koncert, który przygotowała Pani Jadwiga Stanek wraz
z P. Kazimierą Łosiowską, P. Haliną Wójtowicz, P. Joanną Dębską, P. Lucyną Maślana i P. Pawłem Kołodziejem, który przygotował chór szkolny.       
     Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom Chóru Parafialnego z Bachowic, absolwentce szkoły Pani Joannie Cieślik, Pani Kindze Kuzia i Panu Kazimierzowi Dębskiemu  za uświetnienie tego wydarzenia.         
     Dziękujemy również wszystkim, którzy zechcieli spędzić to niedzielne popołudnie na wspomnieniach o naszym Wielkim Rodaku – Świętym Janie Pawle II.