BRAWO DLA JAKUBA – LAUREATA NAGRODY MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICNYCH PDF Drukuj Email
Piątek, 22. Luty 2019 06:15

     Jakub Starowicz uczeń klasy III SP zdobył tytuł laureata konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach obchodów 25 rocznicy przystąpienia przez Polskę do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

     Nagrodzona  również została pani Lucyna Maślana, a szkoła otrzymała certyfikat MSZ.

     Honorowego patronatu i wsparcia konkursu udzieliła minister edukacji narodowej.

     Głównym celem było upowszechnianie wśród uczniów, nauczycieli i szkół wiedzy na temat praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz na temat roli i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

     Ponadto prace uczniów Huberta Polanka i Damiana Porębskiego zostały docenione przez komisję i otrzymali nagrody pocieszenia

     Wręczenia dyplomów dla uczniów oraz nauczycieli dokonał - Jacek Czputowicz minister spraw zagranicznych.