Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ PDF Drukuj Email
Niedziela, 01. Lipiec 2018 13:23

     Dnia 14 czerwca przedszkolaki z grupy ,,Biedronki’, wraz wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachowicach. Sympatyczny pan komendant  poświęcił dzieciom dużo czasu i uwagi.  Dzięki jego życzliwości  dzieci zwiedziły Remizę, podziwiały  samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji.

     Z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie pojazdów, np. pompy gaśnicze, nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do gaszenia pożaru, zestaw ratowniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły własnoręcznie wykonaną książeczkę.