VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI POD HASŁEM „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – UPADKOM ZAPOBIEGAMY” PDF Drukuj Email
Piątek, 01. Czerwiec 2018 05:55

     W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez  KRUS pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacją Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16  roku życia. 

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, która ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.

         Na etapie regionalnym jury w składzie :

- Pani Joanna Karp - Wizytator Kuratorium Oświaty  w Krakowie  Delegatura w Wadowicach

- Pan Bartosz Kaliński – Starosta Wadowic

- Pan  Mariusz Gawęda - Kierownik KRUS Oddział w Wadowicach

wyłoniło zwycięzców , wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły .W kategorii wiekowej  klasy 0-3 miejsce I zdobyła Wiktoria Wiktor z kl.0 ( gr. SŁONECZKA), a wyróżnienie otrzymał Kamil Orda z klasy II.

 

Serdecznie gratulujemy !