KONCERT „W HOŁDZIE ŚWIĘTEMU” PDF Drukuj Email
Piątek, 01. Czerwiec 2018 05:05

     27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek dokonał kanonizacji bł. Jana Pawła II. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia, z inicjatywy pani Jadwigi Stanek, w kościele parafialnym w Bachowicach odbył się koncert pt. „W hołdzie Świętemu”. Poświęcony był osobie św. Jana Pawła II, który już za życia otrzymał przydomek „Wielki”. Wydarzenie to zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, dlatego postanowiono, że w takiej formie Uczniowie i Grono Pedagogiczne naszej szkoły będzie kultywować pamięć i nauczanie naszego Rodaka.

     Tematem przewodnim tegorocznego koncertu, który odbył się 13 maja, była 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 37. rocznica zamachu na jego życie.

     Gościem specjalnym był Chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach, pod dyrekcją pani Alicji Jakubiak. Wykonał on kilka utworów o tematyce maryjnej w języku polskim, angielskim i łacińskim. Ponadto absolwentka naszej szkoły - Joanna Cieślik, przy akompaniamencie Kingi Kuzia zaśpiewała „Ave Maryja” oraz piosenki: Janusza Radka „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” i Doroty Osińskiej „Zostań z nami”.

     Uczniowie naszej szkoły, poprzez wymowne słowa, wiersze i piosenki przypomnieli słuchaczom życie i pontyfikat Jana Pawła II. Niejednemu słuchaczowi zakręciła się łza w oku, kiedy usłyszał wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosnka” lub piosenkę w wykonaniu uczniów klasy I pt. „A my Wom zycymy”. Na finał koncertu wszyscy – wykonawcy i słuchacze – zaśpiewali „Abba Ojcze”, które sprawiło, że przez chwilę staliśmy się jedną, wielką rodziną.

     Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Balonek podziękowała wszystkim za przybycie oraz księdzu proboszczowi Franciszkowi Jeleśniańskiemu za pomoc w realizacji koncertu. Szczególne podziękowania skierowała do pani Jadwigi Stanek, która była autorką scenariusza widowiska, opracowała jego oprawę słowną i prezentację multimedialną.

     W organizację koncertu zaangażowani byli również panowie: Paweł Kołodziej i Michał Chrząszcz oraz panie: Kazimiera Łosiowska, Lucyna Maślana, Wanda Pituch i Halina Wójtowicz.

Joanna Dębska