GMINNY KONKURS O JANIE PAWLE II PDF Drukuj Email
Piątek, 01. Czerwiec 2018 05:10

     27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu o Janie Pawle II: „Jan Paweł II – Przyjaciel dzieci i młodzieży”. Miały one na celu wyłonienie dwóch, 3-osobowych drużyn, które miały reprezentować naszą szkołę w finale gminnym w Ryczowie, w dniu 17 maja 2018 r.

     Konkurs przebiegał w dwóch grupach edukacyjnych. Pierwsza obejmowała uczniów szkoły podstawowej z klas I-III, którzy mieli do opanowania wybrane fragmenty książki pt. „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem” autorstwa Joanny Krzyżanek oraz fragment książki pt. „Chłopiec z Wadowic” Małgorzaty Skowrońskiej i ks. Roberta Nęcka. Natomiast druga grupa (uczniowie klas IV-VI) zapoznali się z książką  ks. Sławomira Odera pt. „Dlatego święty”.

     Najwięcej punktów w swoich kategoriach uzyskali: (w kl. I-III) Jan Przytuła, Oliwia Orda i Karol Garus, natomiast w kl. IV-VI: Gabriela Charnas, Milena Suska i Alicja Kucia. Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w finale konkursu w Ryczowie.

     Wszystkie drużyny biorące udział w finale konkursu wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Ostatecznie, po dogrywce, drużyna z młodszych klas zajęła II miejsce w gminie, natomiast ich starsi koledzy III miejsce!

Konkurs na etapie szkolnym przygotowały: Magdalena Balonek i Joanna Dębska.