DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 18. Grudzień 2017 05:02

     W tym roku, 15 listopada, minęła 20. rocznica nadania szkole sztandaru i imienia księdza prałata doktora Franciszka Gołby. Na wspólne świętowanie zostali zaproszeni m.in.: wójt gminy Spytkowice pan Mariusz Krystian, radni oraz najbliższa rodzina ks. Franciszka Gołby.

     Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną przez ks. Franciszka Jeleśniańskiego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach. Po niej, zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły udali się na grób ks. prałata Franciszka, gdzie zapalono znicze, złożono wiązankę kwiatów i odmówiono modlitwę.

     Część artystyczna jubileuszu miała miejsce na szkolnej hali sportowej i składała się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy „przenieśli się” (dzięki prezentacji multimedialnej) do uroczystości, jakie miały miejsce 15 listopada 1997 r. i  zobaczyli jak zmieniała się nasza szkoła przez 20 lat.
     Druga część była poświęcona życiu ks. prałata dr. Franciszka Gołby. Uczniowie, pod kierunkiem pań: Agnieszki Harmaty i Kazimiery Łosiowskiej w pięknym przedstawieniu ukazali najważniejsze chwile w życiu naszego Patrona, jak również wartości, jakimi kierował się na co dzień.
     Na zakończenie uroczystości wójt gminy pan Mariusz Krystian wręczył nagrody i dyplomy uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o lokalnym Patriocie „Ks. Franciszek Gołba – człowiek, który swym myśleniem wyprzedził epokę”. Dyplomy zostały wręczone również uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach plastycznych poświęconych naszemu Patronowi. 

 

Joanna Dębska