OGÓLNOPOLSKI KONKURS „PRZEDSZKOLE MŁODYCH PATRIOTÓW” PDF Drukuj Email
Wtorek, 05. Grudzień 2017 15:35

     Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”. W ramach tego konkursu wykonamy szereg działań przybliżających pojęcie patriotyzmu oraz kształtujących u dzieci świadomość bycia Polakiem.

     Dzień Niepodległości 11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości. Takie święto to doskonała lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych dzieci.

     W naszym przedszkolu w sposób szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości. W każdej grupie odbyły się pogadanki na temat naszej Ojczyzny oraz symboli narodowych. Dzieci zapoznały się z legendami związanymi z naszym krajem oraz wykonały plakaty upamiętniające to ważne Narodowe Święto oraz dekoracje w patriotycznych barwach biało-czerwonych.