ZDROWE ŚNIADANIE W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wtorek, 21. Listopad 2017 16:44

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

     8 listopada obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który został zainicjowany w 2007 r. przez ówczesnego komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia Markosa Kyprianou. Jego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku w naszym przedszkolu odbyło się Zdrowe Śniadanie przygotowane we współpracy z rodzicami i paniami kucharkami z naszej szkoły. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji, samodzielnie komponowały kanapki, dzieliły się produktami i z przyjemnością poznawały nowe smaki. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą.