"DZIEŃ SENIORA" W BACHOWICACH PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23. Październik 2017 16:46

     W dniu 14.10.2017 roku po raz kolejny została zorganizowana w Bachowicach impreza z okazji Dnia Seniora. Na spotkaniu oprócz szacownych seniorów pojawili się zaproszeni goście, a wśród nich: Wójt Gminy Spytkowice Pan Mariusz Krystian wraz z małżonką, sołtys wsi Marian Szewczyk oraz dyrektor ZSP Bachowice Pani Małgorzata Balonek. Na zaproszenie odpowiedziały również delegacje jednostek OSP i Gminnych Kół Gospodyń.

     Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym w Bachowicach. Następnie seniorzy zasiedli przy stołach na wspólnym obiedzie w Domu Strażaka. Zebranych przywitała radna, a jednocześnie przewodnicząca KGW w Bachowicach pani Lucyna Kozak. Po spożyciu posiłku przygotowanego przez nasze Koło Gospodyń, goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny wykonany przez uczniów ZSP Bachowice, którzy zabrali zaproszonych do przeszłości. W humorystycznym przedstawieniu, którego motywem przewodnim były wspomnienia, nie zabrakło takich przebojów jak: „Konik na biegunach”, „Orkiestry dęte”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Autostop”, „Chłopcy radarowcy”, „Nie zadzieraj nosa” czy „Spostrzegłem pierwszy siwy włos na twojej skroni”. Oprócz starych dobrych numerów, było też coś nowoczesnego - pokazaliśmy, jak się teraz tańczy na dyskotece! Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu sprawdzili się nie tylko na scenie. Pomagali również ochoczo na sali paniom z KGW, by szacownym gościom niczego nie zabrakło.
     Na sali panowała miła atmosfera. Myślimy, że powodów do uśmiechu na twarzach seniorów było wiele. Wspólnie spędzony dzień dał okazje do rozmów i wspomnień.