"DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH" PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23. Październik 2017 16:27

     12 października 2017 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły obejrzeli program rozrywkowy pt. ”Języki obce są proste”. Impreza zorganizowana została z okazji „Dnia Języków Obcych”. Uczniowie ukazali widowni, że znajomość języków obcych ułatwia życie, ale opanowanie ich jest zawsze wyzwaniem.

     Mogliśmy więc podziwiać uczniów klasy III gimnazjum w tańcu „Taniec Łabędzi”- Piotra Czajkowskiego. Dla nich jak i dla Filipa z kl. VIa nauka języka rosyjskiego była na pewno wielkim wyzwaniem. Filip zaśpiewał po rosyjsku piosenkę - „А я иду шагаю по москве”.

     Kamil z II kl. gimnazjum przedstawił zasadę szybkiego opanowania „prostego” języka niemieckiego. Cztery uczennice z II kl. gimnazjum: Wiktoria, Oliwia, Julia i Ola przedstawiły wszystkim obecnym na hali, jak znajomość języka niemieckiego ułatwia podróżowanie, poznawanie kultury i nawiązywanie znajomości. Taniec- Zumba aus Tirol w wykonaniu tych uczennic, ubranych w oryginalne stroje austriackie, zmobilizował całą szkołę do wspólnego tańca.

     Emilia z kl. III gimnazjum oraz Łukasz z kl. V przedstawili historię pięknej jasnowłosej Lorelai, która siedząc na skale, swoim niezwykłym śpiewem niosła zgubę przepływającym rzeką Ren – żeglarzom.
     Zasady uczenia się języka polskiego przedstawili Bartek, Staś i Kamil w pięknej deklamacji –„Lokomotywy” – Juliana Tuwima.

     Kamila, Patrycja z kl. III g i Karolina z II gimnazjum przedstawiły kilka ciekawych anegdot z życia Cesarza Franciszka Józefa i jego pięknej żony.

     Scenariusz imprezy przygotowała Elżbieta Kotowicz . W organizowaniu imprezy pomogli p. Grzegorz Dzidek, p. Ewelina Bułka i p. Agnieszka Harmata.