PODSUMOWANIE AKCJI „Kup Pan szczotkę!” PDF Drukuj Email
Wtorek, 10. Październik 2017 16:04

      W dniach od 18 września do 5 października 2017 r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach odbywała się akcja „Kup Pan szczotkę!”, mająca na celu zbiórkę szczoteczek i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Była to już III edycja akcji prowadzonej przez Fundację „Redemptoris Missio” z Poznania.

     Na terenie naszej szkoły zbiórkę zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu. Wolontariuszki własnoręcznie wykonały plakaty propagujące akcję i zbierały szczoteczki i pasty do zębów przynoszone przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej oraz młodzież z oddziałów gimnazjalnych. Koordynatorami akcji były panie: Joanna Dębska i Elżbieta Marek. 
     W czasie trwania akcji zebrano: 130 szczoteczek do zębów i 109 tubek pasty do zębów, które zostały zapakowane i wysłane do siedziby Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu.

Joanna Dębska