W przeddzień Międzynarodowego Dnia Rodziny, w niedzielę 14 maja 2023 r. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach odbył się VI Koncert dla Jana Pawła II „W hołdzie Świętemu”. Hasło tegorocznego spotkania to „Rodzina Bogiem silna”.

Chór szkolny, chór parafialny „Credo” i nasi uczniowie zafundowali zebranym piękne, a jednocześnie wzruszające chwile, umożliwiając duchowe włączenie się w uczczenie Wielkiego Polaka i Jego Rodziny. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by koncert po raz kolejny mógł powstać, a przede wszystkim:

- chórowi parafialnemu „Credo”, organiście - Panu Stanisławowi oraz Ani Jasińskiej,

- chórowi szkolnemu pod opieką Pani Kamili Kozioł-Ćwiertka oraz Pani Gabrieli Knapik,

- recytatorom i prowadzącym koncert,

- Pani Joannie i Panu Kazimierzowi Dębskim,

- Pani Jadwidze Stanek,

- obsługującym sprzęt i wszystkim, których tutaj nie wymieniłam, a którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji koncertu.

Dziękuję również wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i byli w to niedzielne popołudnie razem z nami. Ofiara złożona do puszek w wysokości 1018 złotych została w całości przekazana na zakup koszulek z logo szkoły dla chóru szkolnego. Dziękujemy!

Niech w naszych sercach pozostaną słowa św. Jana Pawła II kończące koncert: „Po synowsku całuję próg domu rodzinnego, wyrażając wdzięczność Opatrzności Bożej za dar życia przekazany mi przez moich Rodziców, za ciepło rodzinnego gniazda, za miłość moich najbliższych, która dawała poczucie bezpieczeństwa i mocy, nawet wtedy, gdy przychodziło zetknąć się z doświadczeniem śmierci i trudami codziennego życia w niespokojnych czasach”.

Każdego dnia dziękujmy dobremu Bogu za nasze rodziny, bo „rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”!

Agnieszka Harmata

Zdjęcia: Kazimierz Dębski

Zapraszamy do obejrzenia relacji z VI Koncertu „W Hołdzie Świętemu” zarejestrowanego przez pana Michała Bobaka (KANIMASTUDIO):