W niedzielę 22 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się doroczny Koncert „Kolędujmy Małemu Jezusowi”. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, mogliśmy po raz 20. zaprosić społeczność Bachowic na to wyjątkowe spotkanie.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły przedszkolaki, które rozpoczęły występ skoczną pastorałką. Uczniowie klas I-III mogli natomiast zaprezentować współczesną opowieść bożonarodzeniową, wyrażoną słowem, śpiewem i tańcem. Chór szkolny z powodzeniem zachęcał zebranych do wspólnego kolędowania. Spotkanie uświetnili swoimi występami zwycięzcy szkolnego konkursu kolęd w dwóch kategoriach wiekowych – Patrycja Orda i Franciszek Machowski.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pojawili się na szkolnej scenie - a było ich ponad 150! Podziękowania składamy również nauczycielom, którzy przygotowywali swoich wychowanków do występów oraz tym, którzy zadbali o techniczną stronę wydarzenia. Dziękujemy zaangażowanym rodzicom – za dostarczenie ciast, zorganizowanie kawiarenki i poświęcony czas. Dziękujemy również wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy za rok!

A.H.

Zdjęcia: Kazimierz Dębski