W naszej szkole, już po raz kolejny, gościliśmy funkcjonariuszy Policji. Asp. sztab. Małgorzata Hombesch oraz asp. sztab. Zbigniew Przybek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadzili profilaktyczne zajęcia z uczniami z klasy VI i VII.

Uczniowie podczas zajęć zdobyli cenną wiedzę nt. odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Dowiedzieli się min. kim jest osoba małoletnia i nieletnia. Poznali znaczenie pojęć: demoralizacja, wykroczenie, przestępstwo, znieważenie. Prowadzono rozmowy o zachowaniu w Internecie czy też korzystaniu z substancji psychoaktywnych przez młodzież.

Uczniowie słuchali prelekcji z zaciekawieniem, a następnie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

J. Podgórna