23 maja uczniowie klas II a, II b i III b wraz z wychowawczyniami: panią Wandą Pituch, panią Kingą Folgą, panią Weroniką Bałys oraz panią Elżbietą Marek, wybrali się na wycieczkę do ZOO w Krakowie i na spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Dzieci miały możliwość zobaczenia niespotykanych na co dzień okazów ssaków, ptaków, gadów, płazów oraz ryb. Podczas przemierzania ogrodu podziwiały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd oraz tryb życia. Bardzo podobały im się: żyrafy, surykatki, pandy małe, słonie oraz pawie, które spacerowały sobie alejkami pomiędzy zwiedzającymi. Jednak najlepiej wspominają karmienie pingwinków, któremu mogli z bliska się przyglądać.

Zwieńczeniem wycieczki był spacer i pamiątkowe zdjęcie ze Smokiem Wawelskim. Zmęczeni, ale pełni radości wróciliśmy bezpiecznie do domów.

Weronika Bałys