Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele szkoły…

powoli nasze Książkobranie zmierza do końca…. Nadszedł więc czas na kolejne podsumowanie akcji. Zakończyliśmy zbiórkę używanych książek. Otrzymaliśmy naprawdę ogromną ich ilość – począwszy od bajek dla najmłodszych po książki kucharskie, od poradników po kryminały i książki miłosne.

Do ostatnich dni zapełniało się nasze pudło… Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak wspaniałych i zaangażowanych mieszkańców. Musimy przyznać, że tego właśnie się spodziewaliśmy. Jesteście fantastyczni! Aż trudno nie przywołać tu cytatu:

Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą.” (Adam Asnyk)

Na książki czekają już gotowe biblioteczki – kolorowe jak nasze książki. Wykonał je dla nas Pan Sebastian Ściera. Z całego serca dziękujemy!

Do końca ważyły się też losy współzawodnictwa – o to, kto przyniesie największą liczbę książek. Zwycięzcę już znamy – jest to… Nie, nie zdradzimy nazwiska teraz. Na tę informację będziecie musieli cierpliwie poczekać do pikniku podsumowującego naszą inicjatywę.

Przed nami jeszcze ostatnie działania – konkursy: plastyczny i fotograficzny, do których gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy: dzieci, młodzież, a także dorosłych. Nagrody czekają już na was. Może warto spróbować swoich sił kierując się sentencją Petera Greena:

Jeśli nie możesz zrobić tego, co trudne, spróbuj tego, co niemożliwe.”

(JJ)

10.05.2022 r.